חוקרי סייבר: צפון קוריאה אחראית למתקפה בסוף השבוע

CERT-LatestNews Malware Security News SocialEngineering ThreatsActivists ThreatsCybercrime ThreatsEconomic ThreatsStrategic

חוקרי אבטחת סייבר מצאו ראיות שלדבריהם קושרות את צפון קוריאה למתקפת הסייבר שפגעה בסוף השבוע ב-300 אלף מחשבים בעולם. במקביל, נמשכים המאמצים בעולם למנוע הדבקות נוספות של הווירוס “וונהקריי”.

חברת המחקר האורי מדרום קוריאה הודיעה היום (שלישי) כי הממצאים שלה תואמים את הממצאים של חברות האבטחה סימנטק וקספרסקי שהודיעו אתמול שחלק מהקוד בגרסה מוקדמת של התוכנה הזדונית וונהקריי הופיע גם בתוכנות של “קבוצת לזרוס, קבוצה שלטענת כמה חוקרים אחראית לפעילות הפריצות (האקינג) של צפון קוריאה.

שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג אוןשליט צפון קוריאה, קים ג’ונג און KCNA/רויטרס

“זה דומה לקוד הזדוני של צפון קוריאה”, אמר סיימון צ’וי, חוקר בכיר בהאורי שערך מחקר מקיף על יכולות הסייבר של צפון קוריאה ומשמש כיועץ למשטרת דרום קוריאה ולשירותי המודיעין במדינה.

גם סימנטק וגם קספרסקי אמרו כי מוקדם מדי מכדי לקבוע אם צפון קוריאה היתה מעורבת במתקפה באופן ישיר. המתקפה שפרצה בסוף השבוע היתה אחת ממתקפות הסייבר שהתפשטו במהירות הרבה ביותר בהיסטוריה.

וונהקריי כוללת כלים שלפי הערכות נגנבו מסוכנות האמריקאית לביטחון לאומי (NSA) והודלפו לרשת בחודש שעבר. הארגון שלקח אחריות על ההדלפה, איים להפיץ חלקים נוספים מהקוד הזדוני שאיפשר להאקרים לקבל גישה למחשבים רבים בעולם.

http://www.themarker.com/wallstreet/1.4102210

Tagged